BN

Życzenia

Życzenia Biskupa Pelplińskiego

Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia!

W narodzeniu Jezusa widzimy Boga, który staje się jednym z nas, abyśmy mogli stać się jedno z Nim. To jest prawdziwa tajemnica miłości i zbawienia, którą celebrujemy w tym szczególnym czasie. Zjednoczenie z Emmanuelem – Bogiem z nami – niech przypomni nam o potrzebie miłości, przebaczenia i hojności w budowaniu wspólnoty. Wspólnoty w rodzinie, Kościele, społeczeństwie i pomiędzy narodami. Dzisiaj znak narodzin Jezusa w Betlejem jest przede wszystkim wezwaniem do pokoju, który spróbujmy wprowadzić pomiędzy nami i o który się módlmy w Ukrainie, Ziemi Świętej i wszystkich miejscach, gdzie nienawiść próbuje zwyciężyć Miłość.

Niech te Święta będą okazją, abyśmy spojrzeli życzliwie i z wdzięcznością na ludzi, wśród których żyjemy, byśmy podzielili się nadzieją i bliskością z innymi, tak jak Bóg podzielił się z nami swoim Synem.

Siostry i Bracia, życzę błogosławionych, pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia, a Nowy Rok niech przyniesie Wam poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy pokładają w niej ufność.

Niech wszystkim Bóg błogosławi w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup, + Ryszard Kasyna

Pelplin, dnia 25.12.2023 r.

Życzenia Duszpasterzy Parafii

Drodzy parafianie i goście,

Z okazji Bożego Narodzenia pragniemy przekazać Wam serdeczne życzenia pokoju, radości i nadziei, jakie niesie ze sobą narodzenie Dzieciątka Jezus. Niech ta niezwykła chwila narodzenia Syna Bożego przypomni nam o głębokiej miłości Boga do każdego z nas.

Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą nam wiarę, która umacnia nasze serca, nadzieję, która prowadzi nas przez trudności, oraz miłość, która łączy naszą wspólnotę. Niech te świąteczne dni będą czasem refleksji nad znaczeniem daru Bożej miłości dla naszego życia.

Życzymy Wam serdecznych spotkań w gronie najbliższych, czasu spędzonego w radosnej atmosferze, a także pełnych wzajemnej życzliwości dni. Niech Boże błogosławieństwo otoczy Was i Wasze rodziny w tym świątecznym czasie i na każdym kroku w nadchodzącym nowym roku.

Z Bożym błogosławieństwem i serdecznością,

Duszpasterze parafii pw. Bożego Ciała w Tucholi

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.