_cuva

TEDK 2024

22 marca, w piątek przed Niedzielą Palmową, już po raz drugi odbyła się Tucholska Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Ponownie tłumy osób uczestniczyły we Mszy św., a następnie ponad 400 osób udało się w 27 kilometrową trasę. Tegoroczna pogoda również dostarczyła „ekstremalności”, ponieważ przez większość czasu padał deszcz. To jednak nie zniechęciło uczestników, za co serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Ogromne podziękowania należą się dla (alfabetycznie):

– Pana Adama Witkowskiego za opracowanie nowych map,

Koła Gospodyń Wiejskich z Płazowa „Wesołe babki” za poczęstunek na trasie. Ponownie byliśmy bardzo zaskoczeni inicjatywą, która wyszła od wspaniałych mieszkańców Płazowa!

Komendy Powiatowej Policji w Tucholi za oddelegowanie patrolu oraz czuwanie nad naszym bezpieczeństwem,

Księży proboszczów z Tucholi, którzy przyczynili się do organizacji Drogi Krzyżowej oraz dla ks. Arkadiusza Drzycimskiego i ks. Andrzeja Patrzykąta za przygotowanie rozważań,

Przedsiębiorstwa Komunalnego (www.pk.tuchola.pl) za wsparcie wydarzenia oraz udostepnienie pojazdu technicznego. Tym samym dziękujemy Panu Leszkowi, który przez całą noc pracował jako kierowca i pomagał na trasie!

Służby Liturgicznej parafii pw. Bożego Ciała w Tucholi,

Tokis Press TV (www.tokis.pl) za patronat medialny i promocję wydarzenia,

Tygodnika Tucholskiego (www.tygodnik.pl) również za patronat medialny i promocję Tucholskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej,

– Wychowawców i uczniów Technikum Leśnego, którzy w ponad 50-osobowej grupie uczestniczyli w nabożeństwie,

– Zespołu Młodzieżowego Dei Flores za piękną grę i śpiew w trakcie Mszy św. rozpoczynającej Tucholską Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Dziękuję również tym osobom, które pomogły w merytorycznym i technicznym przygotowaniu Drogi Krzyżowej: p. Kasi Gac, p. Sylwii Grabowskiej, p. Monice Słomińskiej, p. Karolowi Błajek i p. Tomaszowi Smolińskiemu.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji TEDK, bardzo dziękujemy!

Artykuły w mediach:

– Tokis Press TV: http://tokis.pl/2024/03/23/druga-ekstremalna-droga-krzyzowa-2024-juz-za-nami/

– Tygodnik Tucholski: https://tygodnik.pl/pl/11_wiadomosci/15379_tucholska-ekstremalna-droga-krzyzowa-2024-poczatek-foto.html

Mamy małą prośbę do wszystkich uczestników! Wejdźcie na stronę https://forms.gle/wPjDY3wBFAa1ZzPm6 i uzupełnijcie krótką ankietę o TEDK 2024.

Bardzo dziękujemy!

ks. Oskar Pryba, koordynator

fot. TOKIS, Tygodnik Tucholski i ks. Oskar Pryba (wybrane zdjęcia)

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.