wp-16542784130938867113937371394389

Pomoc dla Ukrainy – podziękowanie

Składam serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom dzięki szczodrości których w środę 18 maja mogliśmy dostarczyć pomoc dla krwawiącej Ukrainy.

Przekazane za moim pośrednictwem środki zostały dostarczone do Ośrodka Integracji „ZAMŁYNIA” ( gdzie znajdują schronienie uciekinierzy z terenów zagrożonych ) oraz punkt przekazywania pomocy humanitarnej w Łucku ( prowadzony przez wolontariuszy ). W chwili gdy piszę te słowa żywność ze zbiórki CARITAS oraz ofiarowana przez Bractwo Kurkowe jest dostarczana do szpitala w Pokrowśke (185 km od Mariupola a 135 km od Doniecka).

Przekazane tam produkty oprócz tego, że stanowić będą źródło pożywienia będą odgrywały dużą rolę psychologicznego wsparcia. Ranni ale również ludzie pobawieni możliwości przygotowania normalnych posiłków, są podnoszeni na duchu, widząc polskie napisy na produktach. Walczymy tak z powszechnym w Ukrainie jest pogląd jakoby Świat o nich zapomniał i skapitulował przed rosyjskim agresorem. Pamiętajmy, że przegrana Ukrainy może być naszą przegraną! Obyśmy zapatrzeni w siebie nie musieli walczyć z bronią w ręku za nasz kraj. 

Proszę zatem aby nie zaprzestawać w chrześcijańskim wspieraniu potrzebujących w ogarniętej wojną Ukrainie a ze swojej strony zobowiązuję się do pomocy w jej dostarczeniu. Liczy się każdy gest, każda złotówka dzięki którym można hurtowo ( a więc taniej! ) nabywać potrzebne produkty.

Autor: Mariusz Wegner

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.