282195265_1049851955930183_6203928158108342680_n

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

W dniu 18 maja br.  z parafii Bożego Ciała w Tucholi  pod opieką duchową ks. Proboszcza Ireneusza Kalfa wyruszyła grupa 53 pielgrzymów do Gietrzwałdu, który zasłynął za sprawą objawień Matki Bożej. Są to jedyne objawienia Matki Bożej na ziemiach polskich zatwierdzone przez Stolicę Apostolską. Miały one miejsce między objawieniami w Fatimie a w Lourdes.

 Matka Boża Gietrzwałdzka w 1877 r. wzywała:

„ ŻYCZĘ SOBIE, ABYŚCIE CODZIENNIE ODMAWIALI RÓŻANIEC”.

W Sanktuarium pielgrzymi modlili się we własnych intencjach oraz w intencjach parafii, a szczególnie mających się niedługo rozpocząć Misji Świętych. Dla wszystkich był to piękny czas przepełniony modlitwą różańcową i osobistym spotkaniem z Maryją, która jak kiedyś do młodych wizjonerek mówi do nas:

„NIE SMUĆCIE SIĘ, JA ZAWSZE BĘDĘ Z WAMI”.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki za życzliwość, dyscyplinę czasową, radość, a przede wszystkim za budowanie pełnej modlitwy atmosfery. Godzinki, różaniec, Droga Krzyżowa oraz prowadzone przez Księdza rozważania dawały nam możliwość zastanowienia się nad tym, co jest w naszym życiu najważniejsze – na życiu Maryi oraz na obecności Boga w naszym codziennym życiu.

Galeria:

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.