LSO

Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii składa się z Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, ceremoniarzy, lektorów, ministrantów oraz osób, które na co dzień czytają lekcje, śpiewają psalmy i przedstawiają prośby w modlitwie wiernych.

Zapraszamy wszystkich do zaangażowania się w przygotowywanie liturgii w naszej parafii. W sposób szczególny zapraszamy do dołączenia do wspólnoty ministrantów.

Ministrant nie jest żadnym wielkim panem. Jest sobie małym tylko chłopcem. Za to jego Pan jest większy, niż wszyscy wielcy tego świata. Jest nim Chrystus, Król nieba i ziemi. Na Jego sztandarze widnieje napis: Król królów i Pan panów. Jemu służyć – powiada św. Piotr – znaczy samemu być królem. Niczym są wszystkie królestwa i państwa tego świata wobec tego, w którym ministrant pełni swoją służbę. Jest nim Królestwo Boże, obejmujące niebo, ziemię i wszystkie gwiazdy. Jedyne królestwo, które nigdy nie przemija i nie zna żadnych granic. 

Służba zaś, jaką pełnić może ministrant, jest służba przy największym i najpotężniejszym dziele, jakie w niebie i na ziemi spełniać może się na cześć nieśmiertelnego Boga oraz dla dobra i zbawienia całego świata: przy świętej ofierze Jezusa Chrystusa.

Każdy. 

Zapraszamy do dołączenia do grupy ministrantów szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Nie stawiamy jednak granic wiekowych! Każdy może dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. 

W razie pytań lub wątpliwości – zapraszamy.

Wystarczy podejść po jednej z Mszy św. do zakrystii i porozmawiać z księdzem. Od 2021 roku odpowiedzialnym za ministrantów w naszej parafii jest ks. Oskar Pryba.

Służba Ołtarza to nie tylko uczestniczenie we Mszy św., ale także zbiórki formacyjne, wspólne wyjazdy, integracja, a także możliwość uczestniczenia w koloniach organizowanych co roku latem. Ministranci biorą także udział w dekanalnych turniejach gry w piłkę nożną.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.