123

Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów

Dnia 9 października odbył się I Kongres Diecezjalny Modlitw za Kapłanów. Spod Kościoła Bożego Ciała wyruszył autokar z wiernymi z Tucholskich parafii oraz z Cekcyna, Wielkiego Mędromierza, Bysławia i Gostycyna.

W Katedrze w Pelplinie odbyła się konferencja „Miłość do Kapłanów miłością do Kościoła”. W trakcie konferencji wspomniano m.in. błogosławionego Kardynał Wyszyńskiego, który mawiał „dajcie mi święte rodziny a dam wam świętych kapłanów”.

Następnie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny. Kapłani dziękowali za każdą modlitwę i prosili o dalsze wspieranie ich kapłaństwa.

Każdy z uczestnik Konferencji wyjechał ubogacony nowymi przemyśleniami i modlitwą. Do zobaczenia za 2 lata!

Siostra Faustyna w taki sposób modliła się za kapłanów:

O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie.

Panie, daj nam świętych kapłanów. Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana.

Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i w niwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana, bo Ty wszystko możesz.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.