358700149_316716964217315_1632645415945335047_n

Kolonie 2023 dobiegły końca!

Jak co roku dzieci i młodzież z naszej parafii uczestniczyli w letnim wypoczynku. Tegoroczne kolonie odbyły się w dniach 17 – 22 lipca w Groniu k. Białki Tatrzańskiej.

Kolonie zostały zorganizowane przez Parafię pw. Bożego Ciała w Tucholi dzięki dofinansowaniu Gminy Tuchola. Za co serdecznie dziękujemy!

W tym roku motywem przewodnim naszych kolonii był temat „Jezusa, który jest najlepszym przyjacielem człowieka”. Oprócz wielu atrakcji stałym punktem dnia była codzienna Msza św. i wspólna modlitwa.

Dzieci i młodzież mogły m.in. wędrować do Morskiego Oka, zdobyć dwa szczyty (Wielki Kopieniec i Nosal), zwiedzić Kraków, poznać historię Zakopanego, zwiedzić sanktuarium na Krzeptówkach oraz zobaczyć legendarne postaci w Muzeum Figur Woskowych. Wspólny czas był wypełniony atrakcjami oraz chwilami wypoczynku, wspólnej zabawy i integracji.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za zaufanie i wysłanie dzieci na kolonie. Mam nadzieję, że to był dobry czas dla nich. Dziękuję dzieciom za bardzo dobre zachowanie, budowanie wspólnoty i dużo radości! Dziękuję wychowawcom (Kasi i Tomaszowi Gac, Joannie i Dariuszowi Kotlenga, Sylwii Grabowskiej, Karolinie Helmin, Renacie Szymczak, Tomaszowi Smolińskiemu) – naprawdę bez nich nie byłoby tych kolonii! Pełen profesjonalizm, troska, oddanie i współpraca to tylko kilka słów, które nie oddają całości ich zaangażowania.

Zachęcamy również do obejrzenia pamiątkowego filmiku. Link: https://fb.watch/m8E45pqK5H/

Ks. Oskar Pryba, wikariusz

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.