hospicjum

Hospicjum

Stowarzyszenie HOSPICJUM – Organizacja Katolicka przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Bożego Ciała w Tucholi

89-500 Tuchola, ul. Świecka 27, tel. 52 336 57 67,

organizacja pożytku publicznego: 0000007101, data nadania statusu opp: 10.06.2005

Strona www: http://www.hospicjum-tuchola.pl/

Konto bankowe organizacji: Bank Spółdzielczy w Tucholi nr 27 8174 0004 0000 2916 2000 0003

Tam, gdzie przemawia serce,

Nie wypada, aby rozum zgłaszał wątpliwości

Milan Kundera

Celem Stowarzyszenia jest niesienie pomocy w cierpieniu osobom z zaawansowaną chorobą nowotworową w terminalnym jej okresie, udzielanie wsparcia rodzinom chorych, prowadzenie działalności szkoleniowej i edukacyjnej.

Opieką obejmuje pacjentów z całego powiatu tucholskiego, a niekiedy i spoza niego. W ostatnim okresie swojego życia pacjenci coraz częściej chcą przebywać w środowisku domowym, w otoczeniu najbliższych, toteż zainteresowanie sprawowaną przez Hospicjum opieką jest coraz większe. Wiąże się to jednak z większymi nakładami na zakup materiałów opatrunkowych i sprzętu medycznego.

Można też wesprzeć to Stowarzyszenie, które posiada status organizacji pożytku publicznego, pomniejszyć swój należny podatek o 1%, wpłacając tę kwotę na konto tego Stowarzyszenia j.w.

Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych (Ustawa z dnia 26.07.1991r z późniejszymi zmianami) podatnik może, na zasadzie art.27d przekazać 1 % podatku należnego, wykazanego w zeznaniu podatkowym na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Kwota wpłaty może przekroczyć jeden procent podatku, ale i tak odliczamy tylko jeden procent.

Nadwyżka to już nasz zupełnie bezinteresowny dar,

Każda forma pomocy jest bardzo cenna tym bardziej, że pacjenci będący bardzo chorymi ludźmi nic więcej potrzebować już nie będą, oprócz fachowej opieki i daru serca.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.