369651352_328485686373776_1336785276822855619_n

Festiwal organowy

W minioną niedzielę, znakomitym koncertem improwizacji organowych w wykonaniu prof. Michała Markuszewskiego, zakończyliśmy XI edycję Międzynarodowego Letniego Festiwalu Organowego Tuchola 2023.

Tegoroczny festiwal obejmował 6 koncertów muzyki organowej i kameralnej, podczas których wystąpiło w naszym kościele 12 artystów z Bydgoszczy, Wrocławia, Słupska, Gdańska, Warszawy i Hamburga. Zróżnicowany repertuar, który wiódł od solowej muzyki organowej, przez kameralistykę czy sięgające korzeni muzyki ludowej pieśni, kończąc na improwizacjach organowych, zgromadził licznych melomanów i słuchaczy. Patronatem honorowym objął festiwal Burmistrz Tucholi, p. Tadeusz Kowalski.

Serdecznie dziękujemy artystom, którzy gościli w murach naszej świątyni, za niezapomniane artystyczne przeżycia, a wspaniałej tucholskiej publiczności za obecność i pełną uniesienia atmosferę.

Tegoroczna edycja, organizowana przez Fundację Centrum Rozwoju Sztuki oraz naszą Parafię, została dofinansowana ze środków MKIDN, Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Gminy Tuchola.

Podziękowania ślemy również w stronę sponsorów: Producentowi Wyrobów Czekoladowych Łuczniczka, Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Tucholi, Bankowi Spółdzielczemu w Tucholi oraz Tygodnikowi Tucholskiemu, który objął patronatem medialnym wydarzenia w ramach naszego festiwalu.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić na kolejną edycję w roku następnym, a tymczasem poczuć jeszcze raz festiwalową atmosferę uchwyconą obiektywem Iwony Wojdowskiej i Alicji Weydmann.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.