Domownicy Boga
O wspólnocie

Wspólnota Domowników Boga zaprasza na spotkania!

Przy parafii pw Bożego Ciała w Tucholi w 2012 roku została powołana do życia grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym z Zespołu Misyjnego, który wraz z duszpasterzami przygotowywał i przeprowadzał Misje oraz Renowację. Inicjatorem powstania grupy modlitewnej był ks. prob. Ireneusz Kalf.

W 2017 roku ks. Proboszcz wraz z ks. Dominikiem Roczniakiem zainicjowali zorganizowanie rekolekcji ewangelizacyjnych, które poprowadził ks. Radosław Karczewski z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej. Uczestnicy rekolekcji zostali zaproszeni do przeżycia Seminarium Odnowy Wiary.

„Domownicy Boga” to wspólnota modlitewno-formacyjna, która powstała w grudniu 2017 roku jako owoc Seminarium Odnowy Wiary. Wzięło w nim udział 100 osób, w tym członkowie grupy modlitewnej Odnowy w Duchu Świętym, którzy zostali członkami nowopowstałej wspólnoty „Domowników Boga”. Pierwszym opiekunem Domu Bożego Ciała został ks. Krzysztof Malczewski.

Wielu naszych Domowników uczestniczy w rekolekcjach, warsztatach oraz szkołach animatorów i liderów prowadzonych przez Wydział Duszpasterski Diecezji Pelplińskiej (głównie w Pelplinie i Bysławku). Współprowadzimy rekolekcje kerygmatyczne dla młodzieży  przygotowującej się do bierzmowania „GPS”, jak również przygotowujemy się do prowadzenia Seminariów Odnowy Wiary w parafiach wskazanych przez Wydział Duszpasterski Diecezji Pelplińskiej.

Spotykamy się w każdy wtorek o godz.18.00 na wspólnotowej Eucharystii. Po mszy na spotkanie Wspólnoty przechodzimy do salki parafialnej na plebani. Zapraszamy!

Nasze spotkania

Nasze spotkania to czas modlitwy, dzielenia się wiarą, konferencji prowadzonej przez kapłana. To dobry czas spędzony wśród osób, których celem jest pogłębienie więzi z Panem Jezusem oraz inspiracja do tego, jak dzielić się swoją wiarą z innymi.

Formacja przez codzienne spotkanie ze Słowem  pomaga odkryć swoje miejsce w Chrystusowym wezwaniu, aby czynić uczniów. Wszystko po to, abyśmy wiedzieli jak i czemu mówić o Jezusie, aby nasz zapał dzielenia się Dobrą Nowiną nie stygł i abyśmy cały czas otwierali się na Jego Miłość i coraz bardziej pragnęli przekazywać ją dalej.

Nasze spotkania oparte są na pracy z Podręcznikami Formacyjnymi. Znajdują się w nim: słowo Boże, tekst do przemyślenia, pytania oraz miejsce na własne notatki.

Podręczniki formacyjne pomagają nam przyjrzeć się relacji z Bogiem  i odkryć, jakie postawy są niezbędne do pełni świętości, jaką Bóg przygotował dla każdego z nas.

 

 

Podczas naszych spotkań jest także czas na dzielenie się grupach doświadczeniem swojej wiary. Nad przebiegiem tego czasu czuwa Animator.

To czas, w którym dzielimy się osobistym przeżyciem rozważanych treści na wskazany temat zawarty w podręczniku. Całe spotkanie w grupie dzielenia jest objęte tajemnicą , a to pozwala nam budować atmosferę zaufania i prowadzi do bardziej owocnego dzielenia.

Podczas naszych spotkań czuwa nad nami Pasterz, który pomaga nam zrozumieć trudne kwestie i obiektywnie spojrzeć na duchowe odkrycia i przeżywane doświadczenia. Po spotkaniach w grupie Kapłan głosi konferencję, która jest podsumowaniem mijającego tygodnia.

MODLITWĄ UWIELBIENIA I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM KOŃCZYMY NASZE COTYGODNIOWE SPOTKANIA.

Podsumowaniem pracy z podręcznikiem są organizowane spotkania  Agapa*. To dobry czas świętowania przy stole zastawionym smacznymi słodkościami (przygotowywanymi przez naszych Domowników), niekończących się rozmowach  i wspólnym śpiewie.

W okresie letnim spotkania te często odbywają się na świeżym powietrzu przy ognisku, grillu.

*agapa – w czasach pierwszych chrześcijan był to wspólny posiłek, braterska uczta, która pierwotnie była połączona z Eucharystią. Obecnie jest to przeważnie spotkanie towarzyskie bądź uczta po wspólnej Mszy Świętej/wspólnej modlitwie, służące umocnieniu więzi pomiędzy członkami wspólnoty wiernych