Domownicy Boga
Seminarium Odnowy Wiary

Seminarium Odnowy Wiary

Dzisiejszy świat skutecznie stara się zagłuszyć w naszych sercach głos Boga, który chce nas poprowadzić właściwymi drogami.  Seminarium Odnowy Wiary to forma rekolekcji, poprzez którą Bóg wzbudził i nadal wzbudza wielu ludzi do żywej wiary, do otwartości na działanie Ducha Świętego.

  • Dla jednych jest to pierwsze doświadczenie miłującej obecności Boga.
  • Dla innych to okazja do nawiązania relacji z Bogiem, którego już kiedyś spotkali, ale nie podjęli zaproszenia do bliskości z Nim.
  • Dla jeszcze innych jest to szansa do odnowienia relacji z Bogiem, którego zaniedbali tak, że stała się tylko nudnym przyzwyczajeniem do pewnych form kultu pozbawionych radości, miłości, nadziei, poczucia sensu, rozmachu i bogactwa.
  • Dla wszystkich, którzy trwają w bliskości i miłości Boga, to okazja do świętowania, radowania i odkrywania, jak nieskończenie dobry i zachwycający jest nasz Bóg!

Seminarium Odnowy Wiary ma także na celu pobudzić nas do głoszenia Dobrej Nowiny, aby pomóc innym podjąć wysiłek ku odnowie własnej wiary.*

CZAS:

To 11 spotkań, podczas których sam Bóg będzie rozpalał Twoją wiarę.

PODCZAS SPOTKAŃ:

- spotkasz ludzi, którzy tak jak Ty pragną odnowić swoją wiarę,

- odkryjesz sens swojego życia,

- doświadczysz prawdziwej i wiernej miłości, która się nie kończy,

- odkryjesz dlaczego nie doświadczasz pełni szczęścia,

- przekonasz się, że Bóg zawsze walczy o Twoje serce,

- otrzymasz „Nowe Oczy” dzięki którym zupełnie inaczej spojrzysz na świat, ludzi i Twoje życie.

 

*K.Kralka, M. Zborowski: Seminarium Odnowy Wiary. Podręcznik Formacyjny. Wydawnictwo Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla, Ząbki 2014,s.5-7