Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Pielgrzymka do Andaluzji

4 października - 11 października

Ronda – Malaga – Granada – Kordoba – Sewilla – Gibraltar – Mijas

 

DZIEŃ 1      

Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 5:00. Wylot do Hiszpanii o godz. 6:50. Lądowanie w Maladze o godz. 12:50. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Malagi.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Rondy – miasta malowniczo położonego na skałach wąwozu rzeki Guadalevin. Zwiedzanie zarówno arabskiej części miasta zwanej La Ciudad, jak i chrześcijańskiej noszącej nazwę Mercadillo. Podczas wizyty w mieście zobaczymy: imponujący most Puente Nuevo, słynną arenę walki byków (z zewnątrz), urokliwy Plaza Duquesa de Parcent wraz z gotyckim kościołem Iglesia de Santa María la Mayor oraz rezydencję Casa del Rey Moro (z zewnątrz). Następnie przejazd do Malagi – spacer, podczas którego zobaczymy: katedrę, siedzibę królów mauretańskich – Alcazaba (z zewnątrz). Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Granady, wspaniałego miasta założonego przez Arabów. Zwiedzanie Alhambry – dawnej twierdzy mauretańskich kalifów, uważanej za arcydzieło architektury arabskiej. Następnie spacer po zabytkowym centrum miasta wraz z wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO arabską dzielnicą Albaicin i wizyta w gotycko-renesansowej katedrze NMP od Wcielenia. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Kordoby. Zwiedzanie miasta: słynna la Mezquita, dawny meczet z czasów Kalifatu, a obecnie katedra, Alkazar – pałac warowny (z zewnątrz), most z czasów rzymskich oraz stara dzielnica żydowska Juderia. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sewilli. Zwiedzanie stolicy Andaluzji: wspaniała Katedra Santa Maria wraz ze słynnym minaretem Giralda, bajkowa Plaza de Espana, Alkazar, zabytkowa Giełda Handlowa (z zewnątrz), Torre del Oro, urocza dzielnica Santa Cruz. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd na Gibraltar, półwysep stanowiący zamorską kolonię brytyjską. Wjazd na Skałę, skąd rozciąga się przepiękny widok na Europę i Afrykę, Morze Śródziemne i Atlantyk. Następnie przejazd do Mijas – jednego z charakterystycznych dla Andaluzji białych miasteczek (pueblas blancos), spacer po wąskich uliczkach malowniczej miejscowości przyklejonej do skały. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek na plaży. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Przelot powrotny o godz. 10:05. Lądowanie w Warszawie o godz. 17:15. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 4-11.10.2024

Cena: 5 450 zł

Stali Klienci: 5 170 zł

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot samolotem w obie strony (lot z przesiadką), opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 7 noclegów w jednym hotelu ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na terenie Hiszpanii;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 200 Euro;
 • Opieki pilota podczas przelotów;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1150 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (163,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (408,75 zł).

UWAGI:

 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie. Aktualne godziny lotów należy sprawdzać na stronie: https://www.arcus.org.pl/arcus_informacje_wyjazdowe.html;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Jeżeli godziny przelotów na to pozwolą, Organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1. oraz śniadanie w dniu 8.;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1500 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Szczegóły

Początek:
4 października
Koniec:
11 października
Kategoria Wydarzenie:
Koszyk na zakupy