Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

PEREGRYNACJA IKONY

8 kwietnia - 31 grudnia

PEREGRYNACJA IKONY MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W PARAFII BOŻEGO CIAŁA W TUCHOLI

W Uroczystość Zwiastowania NMP, 8 kwietnia 2024 roku rozpoczynamy w naszej parafii Peregrynację Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przez tę peregrynację chcemy podziękować Bogu, że poprzez decyzję Stolicy Apostolskiej Matka Boża Nieustającej Pomocy stała się Główną Patronką naszej diecezji pelplińskiej (była Nią w ramach diecezji chełmińskiej w latach 1962-1992 i jest ponownie od 2023 roku). Pragniemy jeszcze bardziej ożywić Jej kult, który jest bardzo rozpowszechniony szczególnie poprzez środową Nowennę. Pragniemy zawierzyć Jej w modlitwie naszą diecezję oraz prosić w intencjach powołań kapłańskich i naszych rodzin. Pragniemy też przygotować się duchowo na nadchodzący Rok Święty (2025).

Jest to czas szczególnej łaski dla każdej rodziny, okazja do wspólnej modlitwy i zawierzenia Maryi wszystkich swoich spraw. Postarajmy się uroczyście i w komplecie przeżywać to szczególne nawiedzenie naszego domu – to Święto dla każdej rodziny.

Kolejna rodzina przejmuje obraz w godzinach wieczornych (18.00 – 20.00). Przekazanie następnej rodzinie ikony Matki Bożej następuje po dobie pobytu w rodzinie. Goszczącą Ikonę rodzinę prosimy o wcześniejsze ustalenie z chętną rodziną z sąsiedztwa godziny przekazania Ikony  (najlepiej na kilka dni do przodu), która przyjmie obraz do swojego domu. Dobrym zwyczajem jest, że rodzina, która przejmuje obraz przychodzi po niego do rodziny, która go gościła w swoim domu, a rodzina przyjmująca obraz powiadamia o terminie przyjęcia swoich sąsiadów. Obraz będziemy przekazywać według numerów domów i mieszkań na danej ulicy czy w bloku, chyba, że po sąsiedzku zostanie ustalony inny porządek, bardziej umożliwiający przyjęcie obrazu. Tam, gdzie będzie to lepiej pasować (przekazanie na nową ulicę) można zacząć od końcowych numerów ulicy. Uprasza się, aby wzajemnie, w najbliższym otoczeniu, sąsiedztwie czy bloku  informować siebie i zachęcać do przyjęcia Maryi w znaku Ikony.

W domu powinno być przygotowane uroczyste miejsce (na stole biały obrus, świece, kwiaty) na którym umieszczamy  obraz Matki Bożej. Warto, aby cała rodzina znalazła czas na wspólną modlitwę (można skorzystać ze specjalnego modlitewnika, który towarzyszy ikonie, polecamy też Różaniec). Warto też samotnie, o różnych porach, zawierzyć Maryi, w tym poświęconym wizerunku, różne swoje troski i intencje. A też, na jakiś czas, można zaprosić dalszą rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów.  Zapraszamy też rodziny przyjmujące Ikonę w danym tygodniu na Nowennę w środę, w czasie której będziemy modlić się za te rodziny i ich sprawy. Zachęcamy do spisywania próśb i podziękowań do Matki Bożej na kartkach i przynoszenia ich do kościoła na nabożeństwo.

Aby można było przeżyć Peregrynację w przeciągu ok. roku, parafia została podzielona na 4 rejony. Każdy rejon ma swoją Ikonę. Za każdy rejon odpowiedzialny jest Koordynator, do którego możemy zgłaszać się telefonicznie w razie jakichś wątpliwości czy trudności. Koordynatorami są Rycerze Niepokalanej. Prosimy o zgłoszenie smsem do swojego Koordynatora faktu nawiedzin Ikony. Wystarczy podać tylko adres. To pozwoli nam monitorować trasę peregrynacji. Można przesyłać zdjęcia z peregrynacji na parafialnego Facebooka lub maila: bozecialo@tuchola.pl

PEREGRYNACJA IKONY MBNP – REJONY

REJON 1

Kolejowa – Stary Dworzec – Starodworcowa – Chopina – Dworcowa – Garbary – Kreffta

-Wryczy – Okrężna – Spichlerzna – Górna – Tylna – Murowa – Saganowskiego

-Nowodworskiego – Jeziorna – Główna – Miejski Rów – Plaskosz – Podmiejska

-Karasiewicza – Pocztowa

Koordynator: Alina +48 606 592 134

 

REJON 2

Warszawska – Al. LOP – Sportowa – Grunwaldzka – Piastowska – Kościuszki

Koordynator: Aleksandra +48 607 426 683

 

REJON 3

Na Górce – Kasztanowa – Czarna Droga – Nad Kiczą – Brzozowa – Jodłowa – Cisowa

-Dębowa – Świerkowa – Bukowa – Klonowa – Mickiewicza – Wiejska – German

-Zapolskiej – Baczyńskiego – Asnyka – Wyspiańskiego – Staszica – Kochanowskiego

-Reja – Korczaka – Norwida – Nałkowskiej – Dąbrowskiej – Gałczyńskiego – Tuwima

-Reymonta

Koordynator: Anna +48 608 537 612

 

REJON 4

Świecka – Bydgoska – Przy Szosie Bydgoskiej – Wysoka Wieś – Nowa Tuchola –

Przy Szosie Sępoleńskiej – Prusa – Słowackiego – Żeromskiego – Kołłątaja – Miłosza

– Szymborskiej -Różewicza – Fredry – Kopernika – Grodzka – Wybickiego – Sępoleńska

Koordynator: Barbara +48 517 640 283

 

 

Szczegóły

Początek:
8 kwietnia
Koniec:
31 grudnia
Kategoria Wydarzenie:
Koszyk na zakupy